Dziennik Christiana Lacroix

dziennik Christiana LacroixPodróżując po świecie zawsze szukam ciekawych i niebanalnych pamiątek. Uwielbiam przedmioty, które nie tylko pełnią funkcję użytkową, ale przede wszystkim mają dla mnie wartość artystyczną, sprawiają radość moim oczom i duszy. Taką właśnie pamiątkę przywiozłam z ostatniej podróży – dziennik Christiana Lacroix.

Christian Lacroix to francuski projektant mody, producent perfum oraz niebanalnych dodatków nie tylko do ubrań, ale również akcesoriów użytkowych. Śmiało wkroczył również do życia codziennego, poprzez szeroki wachlarz dekoracji wnętrz, mebli, tapet, porcelany stołowej. Christian Lacroix studiował historię sztuki, był asystentem w firmie Hermes, dyrektorem artystycznym we włoskim domu mody Emilio Pucci, a w 1987 roku założył własny dom mody. W jego pracach często pojawia się styl zaczerpnięty ze sztuki teatralnej, który prawdopodobnie jest pozostałością pracy w teatrze. Jego styl jest żywiołowy, kolorowy i pełny baroku. Jego prace są ponadczasowe, pełno w nich interpretacji minionych epok, które łączy z nowoczesnym stylem. Takim jest również dziennik z serii Voyage.

Christian Lacroix Dziennik Voyage II

Dziennik z serii Voyage, to drugie tego typu wydanie. Zainspirowane pięcioma miastami świata: Rzymem, Mumbajem, Rio de Janerio, Mexico City oraz Los Angeles. 108 stron ze złoconymi krawędziami, zamknięte w twardej okładce, niczym księga przygód zaprasza do opisu swoich przeżyć. W jego wnętrzu znajdziecie pięć ruchomych projektów miast:
Mumbaj (Bombaj) – w stylu indyjskim przedstawiona para kochanków rozdzielonych przez ręce czasu
Los Angeles – zakręć kołem i zaryzykuj
Meksyk – Dzień Zmarłych i interaktywna konfekcja męska
Rzym – sztuka teatru Commedia del’Arte
Rio de Janerio – chyba najpiękniejsza i najbardziej efektowna część dziennika, otwierający się obraz przedstawiający projekt – Karnawał budzi się do życia.
Ponad to we wnętrzu znajdziecie 36 naklejek oraz materiałową czarno białą zakładkę. Dziennik wykonany jest z niezwykłą starannością, zachowując niesamowitą dbałość o szczegóły. Wszystkie złocenia, lakierowane detale, aksamitne wykończenia, ruchome dekoracje tworzą niezwykły klimat i zachęcają do odwiedzenia tych wszystkich miejsc. Dziennik dla mnie ma nie tylko wartość użytkową, ale przede wszystkim jest częścią sztuki, pamiątką z podróży. Lubię do niego zaglądać i podziwiać jego piękno.

Uwielbiam eleganckie dodatki, uważam, że to one właśnie budują poczucie naszej estetyki. A wy jakie macie swoje ulubione przedmioty dnia codziennego?

Christian Lacroix _ARA6907
_ARA6922
_ARA6926 _ARA6984
notes Christian Lacroix Rzym
projekt Rio de Janerio Christian Lacroix Christian Lacroix
_ARA6949 _ARA6950
_ARA6930 _ARA6939
_ARA6952 _ARA6955
dziennik od Christiana Lacroix _ARA6968
_ARA6956
_ARA6960 _ARA6993

7 Komentarzy

    • Ja już nie pamiętam kiedy kupiłam notes, teraz wszystko zapisuje się raczej w smartphonach, tabletach czy laptopach. Ale ten skusił mnie do zakupu, ponieważ jest wyjątkowy 🙂

  1. My to samo! Zawsze wyszukujemy „skarby”z podróży. Uwielbiamy też przywozic sobie ubrania i książki – przygotowując się do wyjazdów, przestajemy wydawać pieniądze na głupoty, tylko każdy grosz oszczędzamy na wyjazd. By potem zaszaleć. Niechcący udziela się to naszej 5-latce. Wczoraj zapytana czy idziemy kupić okulary słoneczne na wyjazd, powierdziała, że woli kupić już na miejscu, w Paryżu…:)

    • To jest świetne rozwiązanie, które stosuje od lat 😀 Z takich wyjazdów można przywieźć nie tylko oryginalne rzeczy, których nie znajdziesz tutaj, ale i takie perełki, które będą cieszyć latami! Miłego pobytu w Paryżu, kocham to miasto 😀

  2. Przecudowny. Ten dziennik naprawdę robi ogromne wrażenie. Sama lubię takie luksusowe, nietypowe pamiątki. Ten dziennik z pewnością do takich należy. Niebanalny, a do tego stylowy i oryginalny. Moich zachwytów nad nim chyba nie ma końca 🙂

    • Ja również nie mogę przestać się nim zachwycać 😀 Jego wykonanie, pomysły na te dodatkowe karty są niesamowite, widać w nim artystyczną duszę. Lubię takie przedmioty i będę poszukiwać ich więcej.

  3. Piękne długopisy i organizery są natchnieniem do pracy i dają komfort na spotkaniach biznesowych. Uruchamiają pokłady perfekcjonizmu i stymulują do tego, by dać z siebie wszystko @):-

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*