Co zrobić kiedy pojawia się problem wypadających włosów

Piękne, gęste i zadbane włosy są odbiciem zdrowia i ozdobą każdej kobiety. Po wielu eksperymentach w koloryzacji moich włosów, zauważyłam, że utraciły swoją objętość i zaczęły mi wypadać. Nie chcąc na własną rękę eksperymentować różnych specyfików dostępnych na rynku, postanowiłam  od razu udać się do specjalisty trychologa. Drzwi do gabinetu otworzyła mi piękna, uśmiechnięta kobieta z burzą włosów, wiedziałam od samego początku, że trafiłam do specjalisty 😀 Anna Kuznetsova na co dzień przyjmuje w klinice „Dr Beata Dethloff” w Warszawie, w wolnej chwili prowadzi bloga, w którym dzieli się radami na temat pielęgnacji włosów.

Aniu, Jesteś certyfikowanym trychologiem, wyjaśnij proszę czym dokładnie zajmuje się taki specjalista?

Trychologia to dziedzina nauki zajmująca się włosami. Ale kim jest specjalista trycholog – to dobre pytanie, bo w Polsce jako taki zawód trychologa nie istnieje. W ostatnich czasach powstają stowarzyszenia trychologiczne, jest ich kilka, walczą o to aby w Polsce istniał zawód trychologa. W tej sytuacji jest mi łatwiej, ponieważ posiadam dyplom trychologa, który wydany był przez międzynarodową organizację, w państwie gdzie zawód ten istnieje. Jestem specjalistą trychologiem certyfikowanym przez IAT (International Association of Trichologist). To daje mi prawo do wykonywania zawodu w każdym państwie świata. Przyjmuję i konsultuje pacjentów z problemami skóry głowy i włosów, prowadzę diagnostykę skóry głowy (trychoskopia, fototrychogram), rozpoznaje symptomy chorób. Trychoskop to niezwykłe urządzenie, dzięki któremu mam możliwość diagnozowania chorób skóry głowy. To ogromny postęp w tej dziedzinie, zawsze to podkreślam na swoich szkoleniach. Czasem przychodzi do mnie dziewczyna, której wypadają włosy, niby nic niezwykłego, a diagnoza okazuje się zaskakująca. Bo włosy tak po prostu nie wypadają, wypadanie włosów to zawsze symptom, że w organizmie dzieje się coś nie tak. To właśnie zadanie trychologa, znaleźć przyczynę i zaproponować skuteczne leczenie. Niekiedy po rozpoznaniu symptomów kieruję osobę do odpowiedniego lekarza, bo problem jest o wiele głębszy.

Jak rozpoznać, kiedy wypadanie włosów to problem kosmetyczny, a kiedy zwiastuje poważniejsze problemy?

Włosy nigdy nie chorują i nie wypadają tak po prostu. Wypadanie włosów nie jest powierzchniowym problemem, jego źródło może znajdować się głęboko w środku organizmu. Bez dodatkowych testów nie można rozpoznać przyczyny. To loteria, włosy mogą wypadać z błahych powodów, a może to być związane z bardzo poważną chorobą. W każdym razie, lepiej od razu zwrócić na to uwagę, kiedy łatwo zapobiec i poprawić, niż ciągle odkładać wizytę u specjalisty. Nie czekajmy aż samo przejdzie. Jeżeli dopuścisz do sporych przerzedzeń włosów i straty ich objętości, wtedy kuracja będzie długa i bardzo kosztowna.

Czy warto na własną rękę próbować zahamować proces wypadania włosów na przykład poprzez suplementy diety?

Nie warto! Bo suplementy diety mogą być tylko jednym z punktów w kompleksowym leczeniu włosów. Przyczyn wypadania włosów jest mnóstwo i one nie zawsze są związanie z niedoborem mikroelementów. Czym jest suplement diety? Co to w ogóle jest? Suplement to tylko uzupełnienie diety! I problem w tym żeby uzupełnić, a nie zastąpić jedzenia. Tylko w przypadku kiedy z jakichkolwiek powodów nie dostarczamy odpowiedniej ilości jedzenia człowiek ma niedobory. Oczywiście, że włosy mogą wypadać z powodu anemii, ale żeby to stwierdzić trzeba udać się do specjalisty, zrobić badania, a potem podjąć decyzje o prawidłowej suplementacji. Chcesz wiedzieć czy cudowna tabletka od wypadania włosów istnieje? Nie istnieje!

Czy używanie szamponu przeciw wypadaniu włosów naprawdę działa?

Szampon – to mydło! Powierzchniowo aktywne składniki. Jego przeznaczeniem jest tylko i wyłącznie zmywanie zanieczyszczenia z powierzchni skóry głowy. Na ten temat istnieją doniesienia naukowe, że szampon nie jest w stanie wpłynąć na procesy lecznicze. Często słyszę pytanie czy istnieje szampon przeciw wypadaniu albo na porost włosów… A czy istnieje taki płyn do mycia podłogi żeby drzewa urosły? :))))

Kiedy udać się do specjalisty i jak się do tej wizyty przygotować?

Najlepiej od razu kiedy zauważycie problem z włosami. Im szybciej tym lepiej. Jak się przygotować do wizyty zapraszam na mojego bloga:

http://annahaircare.pl/jak-przygotowac-sie-do-wizyty-u-trychologa/

Jakie preparaty przeciw wypadaniu włosów polecasz swoim pacjentom? Słyszałam o preparatach Satura Rosta, które dedykowane są różnym problemom włosów, co o nich sądzisz?

Od 6 lat zajmuję się nauką o włosach i ta dziedzina tak naprawdę nie jest jeszcze do końca zbadana. Wokół włosów jest dużo tajemnic i co roku dużo więcej się o nich dowiadujemy. Jestem w stałym kontakcie z moimi kolegami trychologami z całego świata i ciągle dzielimy się swoimi wynikami i odkryciami. Jeździmy na rożne międzynarodowe konferencje, prenumeruję naukowe pisma (magazyny) w których czytam o nowościach, badaniach i odkryciach na temat włosów. Ostatnie naukowe doniesienia mówią o tym, że łysienie androgenowe, które jest jednym z trudniejszych, można leczyć, co z wielkim sukcesem praktykuje przez ostatnie półtora roku. Moje wieloletnie doświadczenie i wiedza pozwoliły mi na wypróbowanie rożnych metod i preparatów. Oceniając skuteczność i dynamikę wzrostu włosów u moich pacjentów, mam teraz na 100% pewności co działa, a co nie. Nigdy nie rekomenduje stosowania preparatów, jeżeli nie jestem przekonana, że przynoszą rezultaty. Ty tez niedługo przekonasz się o tym! 😉 Preparaty Satura Rosta przynoszą niesamowite rezultaty w leczeniu schorzeń włosów i skóry głowy. Przenikają głęboko w skórę, działając bezpośrednio na korzeń włosa i ścianki naczyń. Pozbawione parabenów, chemicznych dodatków, wykonywane ręcznie pod ścisłą wielopoziomową kontrolą, posiadają unikatowy skład i formułę, które skutecznie pomagają nawet w leczeniu łysienia androgenowego.

Czy możesz podać kilka podstawowych zasad codziennej pielęgnacji włosów.

Pielęgnacja włosów – to indywidualna sprawa. Zasad nie jest dużo, więcej jest mitów o pielęgnacji. Na przykład odżywkę należy stosować jedynie na końcówki, nigdy na skórę głowy, a nowoczesny trend aby myć głowę przy pomocy odżywki – odradzam! Mycie głowy musi sprawiać przyjemność i dokładnie oczyszczać 🙂 Częstotliwość zależy od indywidualnych potrzeb. Jeżeli trzeba myć głowę codziennie – na zdrowie, to w żaden sposób nie wpływa na prace gruczołów łojowych, przynajmniej ja takich doniesień naukowych nie czytałam.

Na co zwracać uwagę przy wyborze szamponu i odżywki do włosów?

Przede wszystkim musi pasować do rodzaju skóry głowy i włosów, i odpowiadać ich potrzebom. W szamponach najlepiej unikać parabenów, są szkodliwe. Jeżeli znajdziecie dobre kosmetyki do włosów, które wam odpowiadają , nie warto ich zmieniać. Bo znaleźć te naprawdę dobre jest bardzo ciężko.

Koniecznie odwiedźcie BLOG ANI: www.annahaircare.pl

Informacje na temat wszystkich kosmetyków SATURA ROSTA znajdziecie: www.satura-rosta.pl

Trycholog Anna Kuznetsova trycholog
_ARA9332g
_ARA9339g preparat satura Rosta

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*