Zadbane dłonie i paznokcie to nasza wizytówka

_ARA9231Ładny wygląd dłoni to ważna kwestia wizerunkowa nie tylko w pracy, ale i w codziennych relacjach międzyludzkich. Uwielbiam świeżo zrobiony manicure, w mojej pracy często zwraca się uwagę na dłonie. Przeglądając zdjęcia w aparacie podczas sesji, moje ręce są na pierwszym planie. Dostaje szału kiedy widzę choćby najmniejszy odprysk lakieru, dlatego często robię manicure samodzielnie w domu. Kiedyś zajmowało mi to dużo czasu, jednak jak wszystko co cyklicznie powtarzamy, w końcu doszłam do pewnej wprawy. Najlepiej uczyć się na lakierach jasnych, wtedy wszelkie niedoskonałości są mniej widoczne. Aby dobrze wykonać manicure musimy znaleźć odpowiednie miejsce z dobrym, najlepiej naturalnym oświetleniem. Należy dobrze oprzeć całą dłoń, tak aby podczas malowania ręce się nam nie trzęsły. Oprócz odpowiedniego miejsca bardzo przydatnym gadżetem dla mnie, okazał się zestaw RIO NAIL STUDIO przeznaczonym do wykonywania manicure i pedicure w domu. Zestaw składa się z 3 ruchomych części: pojemnika na akcesoria, ruchomej podstawki z powłoką materiałową oraz z podstawki do lakieru. Do zestawu dołączone są dwie wymienne powłoki materiałowe z możliwością prania oraz pojemnik na zmywacz z pompką. Na podstawce z materiałem opieramy dłoń, natomiast pojemnik z lakierem przesuwamy na tę stronę ręki, która akurat maluje paznokcie drugiej dłoni. Jest to naprawdę przydatny gadżet, po pierwsze nie musimy za każdy razem podnosić buteleczki z lakierem do paznokci, w pojemniku znajdują się wypustki, które przytrzymują każdy rodzaj buteleczki. Po drugie oprócz zmiany miejsca, sam pojemnik możemy również ustawić pod różnym kątem. Kiedy lakieru jest coraz mniej w butelce przekrzywiamy pojemnik do takiego momentu, w którym mamy dobry do niego dostęp. To naprawdę ułatwia i przyśpiesza malowanie. W drugim pojemniku możemy ustawić lakiery, które najczęściej używamy, pilniczki, patyczki i waciki do zmywania paznokci. Wszystko czego nam potrzeba w chwili malowania mamy w jednym miejscu! Pamiętajcie aby o swoje dłonie dbać szczególnie w okresie jesienno zimowym. Nasze dłonie praktycznie pozbawione są gruczołów łojowych, a tkanka tłuszczowa jest cienka, dlatego bardziej narażone są na niskie temperatury powietrza. Skóra w tym miejscu staje się sucha, wrażliwa, dlatego wymaga codziennej pielęgnacji.

Oto recepta na piękne dłonie i mocne paznokcie:

NAWILŻAJ wyrób w sobie nawyk aplikowania kremu nawilżającego po każdym myciu rąk, nie zapominając o paznokciach,
CHROŃ JE PRZED DETERGENTAMI podczas sprzątania domu, zawsze używaj gumowych rękawiczek,
PIELĘGNUJ SKÓRKI WOKÓŁ PAZNOKCI, nic tak nie szpeci nawet perfekcyjnego manicure, jak suche i pozadzierane skórki,
UNIKAJ PILNIKÓW METALOWYCH najlepsze pilniki to szklane, teflonowe, bądź pokryte kryształem,
OBSERWUJ PŁYTKĘ PAZNOKCI biała może oznaczać kłopoty z wątrobą, żółta jeśli nie palisz papierosów może być objawem choroby płuc, w połowie różowa i biała zwiastuje problemy z nerkami, blade paznokcie z plamkami mogą zwiastować anemię.
ODŻYWIAJ SIĘ ZDROWO, dostarczaj w pożywieniu biotynę, witaminy B7 i H, siarkę oraz krzem. Pamiętaj, że dobrze odżywiony organizm to piękne i mocne paznokcie na których manicure utrzyma się długi czas! Zadbane dłonie i paznokcie to nasza wizytówka.

_ARA9151 _ARA9209
_ARA9191 _ARA9177
_ARA9161
_ARA9188 _ARA9171
_ARA9200
_ARA9202 _ARA9217

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*